Averis
Averis
Averis
Averis
Averis
Averis
Averis
Averis
Averis
Averis

Bazény

Averis
Averis s.r.o.
Horňátecká 1772/19
182 00 Praha 8
Volejte nám na:
774 269 134
Pište na: info@averis.cz


Bazén je umělá vodní nádrž vytvořená za účelem plavání, potápění, cvičení a pro rekreaci. Bazén může být krytý nebo otevřený. Stejně tak může být soukromý nebo veřejný. Plavání v bazénu patří k nejzdravějším rekreačním sportům, protože jsou rovnoměrně zapojovány svaly a nejsou nadměrně namáhány klouby.

Tvary bazénů

V dnešní době je možné vybírat z celé řady tvarů bazénů, nebo navrhnout speciální tvar podle individuálních požadavků.

 Základní tvary bazénů jsou:

Oválné a obdélníkové bazény. Jedná se o nejčastější tvar. Pro soukromé využití je často požadován rozměr 3,5 x 7,0 metrů a hloubka okolo 1,5 m. Veřejné bazény jsou většinou od 25 metrů a více.

Kruhové bazény. Výhodou kruhového bazénu je, že v něm dochází k rovnoměrnému rozložení tlaku vody. Toho je možné využít k úspoře nákladů při návrhu nosných prvků bazénu.

Umístění bazénu

Umístění bazénu vytvoří reprezentativní dominantu zahrady. Při hledání správného prostoru pro bazén je třeba vzít v úvahu celou řadu faktorů. Např. bazén by měl být umístěn na slunném místě. Ideálně tam, kam dopadají sluneční paprsky po většinu dne. Tím ušetříte v případě zastřešeného bazénu za jeho vytápění. Pokud v přilehlém okolí bazénu máte stinné místo, budete se mít kam přesunout v případě velkého horka. Bazény by měl být umístěn na místě, kde budete mít zaručeno maximální soukromí. Kolem bazénu můžete vysázet živý plot z celoročně zelených rostlin. Dále je třeba počítat s umístěním technologie. Ta by měla být umístěna maximálně 10 metrů do bazénu. Ideální je umístění do šachty vedle bazénu.

Bazénové doplňky

Dělíme je na doplňky vyžadující instalaci přímo do těla bazénu. Tyto doplňky je třeba si zvolit před realizací bazénu, neboť dodatečná montáž je komplikovaná a finančně náročná. Mezi takové doplňky patří reflektory, protiproudy, masážní trysky, chrliče vody, gule, vestavné zakrývací rolety, zastřešení apod. Další skupinou jsou bazénové doplňky, které Vám podstatně usnadní údržbu bazénu a je možno je instalovat dodatečně. Mezi toto příslušenství patří tepelná čerpadla, UV lampy, desinfekční ionizátory apod. Poslední skupinu bazénových doplňků tvoří „drobnosti“ bez nutnosti instalace. Patří sem bazénové vysavače, teploměry, síťky, zakrývací folie apod.

 


Tvorba www stránek - Kvalitní webové stránky a reklamní grafika - Optimalizace SEO | Dárky pro muže
TOPlist